УКРАЇНСЬКЕ НАУКОВЕ МЕДИЧНЕ ТОВАРИСТВО ЛІКАРІВ-ОТОРИНОЛАРИНГОЛОГІВ  
   
   
 



Відбулася Щорічна традиційна осіння конференція Українського наукового медичного товариства лікарів-оториноларингологів
«СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ В ОТОРИНОЛАРИНГОЛОГІЇ»,

6-8 жовтня 2019 р. в м. Дніпро, Україна.

  Матеріали конференції >>  


Відбулася Щорічна традиційна весняна конференція Українського наукового медичного товариства лікарів-оториноларингологів
«СУЧАСНІ ДОСЛІДЖЕННЯ, ХІРУРГІЧНІ ТА ТЕРАПЕВТИЧНІ ПІДХОДИ В ОТОРИНОЛАРИНГОЛОГІЇ»,

20 - 21 травня 2019 р. в м. Одеса, Україна.

  Матеріали конференції >>  


| рус. | eng. |

Історична довідка

Українське наукове медичне товариство лікарів оториноларингологів об’єднує в своїх рядах близько чотирьох тисяч лікарів.

Товариство має свою багатолітню історію. В 1935 році за ініціативою професора О.М. Пучковського було організовано Українське оториноларингологічне товариство, був вироблений Статут, згідно з яким правління мало бути обраним тільки з’їздом. Тимчасовим Правлінням керував проф. О.М. Пучковський, а після його страти в 1938 році – професор С.М.Компанієць. На І з’їзді отоларингологів України, який відбувся в м. Харкові в 1938 році, головою Товариства і був обраний професор С.М.Компанієць.

Довгі роки воєнного лихоліття перервали роботу Товариства і наступний ІІ з’їзд оториноларингологів відбувся лише у 1948 році, делегатами якого Головою Правління був обраний проф. Я.О. Шварцберг, завідувач ЛОР- кафедри Київського медичного інституту.

О.С. Коломійченко

О.С. Коломійченко

В 1955 році на Пленумі Правління УНМТЛО головою Правління було обрано проф. О.С. Коломійченка, який керував ним до 1974 року. За цей час був організований і проведений у м. Києві в 1964 році III з’їзд, а в 1972 – ІV з’їзд оториноларинголгів України. На У з’їзді в м. Донецьку в 1977 році головою Правління було обрано завідувача ЛОР-кафедри Київського медичного інституту проф. І.А. Куриліна, а на VІ – в м. Києві в 1983 році – зав. ЛОР-кафедрою Київського інституту удосконалення кваліфікації лікарів проф. О.А Євдощенко.

На VII з’їзді оториноларингологів України , який відбувся в м. Одесі в 1989 році, головою Правління було обрано директора Київського науково-дослідного інституту отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка МОЗ України проф. Д.І.Заболотного. Делегати VIII (Київ, 1995 р.) ІХ (Київ, 2000 р.) та Х (Судак, 2005 р.) з’їздів одностайно підтверджували повноваження Д.І. Заболотного на посту Голови Правління.

Завдяки активній діяльності члена-кореспондента АМН України, професора Д.І.Заболотного, директора Інституту отоларингології АМН України робота Товариства значно пожвавилася. Стали традиційними щорічні весняні та осінні конференції лікарів-отоларингологів, які викликають значний інтерес у лікарів республіки, привертають увагу і зацікавленість спеціалістів інших країн.

Конференції дають можливість виконувати основні завдання Товариства: широке інформування спеціалістів про найновітніші досягнення вітчизняної та світової науки і практики для покращення надання висококваліфікованої допомоги населенню, впровадження результатів наукових досліджень в повсякденну практику, допомога в підготовці наукових та науково-педагогічних кадрів, широка участь в атестації спеціалістів.

Цьому сприяє і активна видавнича діяльність, яку проводить Товариство, видаючи „Журнал вушних, носових і горлових хвороб”. Започаткований він був ще в 1924 році, але війна надовго перервала його випуск і лише в 1959 році видання його було відновлено. Окрім того, три роки тому розпочався випуск нового часопису „Ринологія”, який дозволяє значно прискорити процес доведення наукової та прикладної інформації до споживача і, тим самим, підвищити цінність інформації. Під егідою Товариства проходить планування та видання інших інформаційних та довідкових матеріалів, підготовка керівництва з оториноларингології, методичних рекомендацій, інформаційних листів, які значно допомагають лікарям в їх повсякденній діяльності.

Але найбільш важливий результат діяльності Товариства – вже протягом 70 років воно об’єднує спеціалістів-оториноларингологів, створює між ними атмосферу дружби, довіри, доброзичливості, сприяє зростанню їх професіоналізму, сприяє поліпшенню висококваліфікованої, високо спеціалізованої допомоги населенню при захворюваннях вуха, горла та носа.



















 
   
 

© 2015, УКРАЇНСЬКЕ НАУКОВЕ МЕДИЧНЕ ТОВАРИСТВО ЛІКАРІВ-ОТОРИНОЛАРИНГОЛОГІВ